تحقیق درباره تاريخچه ضرب سكه

مطالب دیگر:
🔗پاورپوینت مقایسه رویکرد روان پزشکی کوتاه مدت با روان کاوی کلاسیک🔗پکیج گزارش کارورزی4 دانشگاه فرهنگیان+ کارنمای دانشجو معلم (ویرایش شده)🔗گزارش کارآموزی در داروخانه🔗تحقیق نظریه شخصیت میلون🔗پاورپوینت رشد اخلاقي از ديدگاه كهلبرگ🔗تحقیق مخاطره، بازده و هزینه سرمایه ای در مدیریت مالی🔗پاورپوینت سهام عادی: تجزیه و تحلیل و استراتژی ها🔗پاورپوینت فصل هشتم مدیریت سرمایه گذاری تهرانی و نوربخش با موضوع ارزیابی عملکرد سرمایه گذاری🔗پاورپوینت فصل یازدهم مدیریت سرمایه گذاری تهرانی و نوربخش (سهام عادي: تجزيه و تحليل و استراتژی ها)🔗پاورپوینت فصل دوازدهم مدیریت سرمایه گذاری جونز ترجمه تهرانی و نوربخش با موضوع کارایی بازار سرمایه🔗پاورپوینت اوراق بهادار قابل تبدیل و مفهوم بازار سرمایه و بورس اوراق بهادار🔗مقاله ترجمه شده با عنوان رایانش ابری اجتماعی (سوشیال کلود کامپیوتینگ) با استفاده از شبکه‌ اجتماعی🔗تحقیق پرورش شترمرغ در سنین مختلف🔗تحقیق تغذیه شترمرغ🔗تحقیق پرورش شترمرغ از ابتدا تا انتها🔗پاورپوینت فصل سیزدهم مدیریت سرمایه گذاری جونز ترجمه تهرانی و نوربخش(تجزیه تحلیل اقتصاد/ بازار)🔗پاورپوینت فصل چهاردهم مدیریت سرمایه گذاری جونز ترجمه تهرانی و نوربخش با موضوع تجزیه و تحلیل صنعت🔗پاورپوینت فصل پانزدهم مدیریت سرمایه گذاری جونز ترجمه تهرانی و نوربخش با موضوع تجزیه و تحلیل شرکت🔗پرسشنامه نگرش به ریاضی ایکن🔗فایل اکسل جامع گزارش هفتگی پیشرفت پروژه های عمرانی🔗پاورپوینت تجزیه و تحلیل گری صورت های مالی🔗پاورپوینت تجزیه و تحلیل و گزارش گیری نسبت های مالی در حسابداري🔗تحقیق تجزیه و تحلیل نسبت های مالی و سیستم مدیریتی بهبود مستمر🔗پاورپوینت اصول طراحی پله، آسانسورها و پله برقی🔗پاورپوینت مراحل تجزیه و تحلیل سیستم در تجزیه، تحلیل و طراحی سیستم ها
تحقیق درباره تاريخچه ضرب سكه|1776623|dig
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق درباره تاريخچه ضرب سكه آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 16 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید. لینک دانلود پایین صفحه سكه عبارت از يك

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 16 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

سكه عبارت از يك تكه فلز است كه وزن و عيار مخصوص دارد، با علامت مخصوص يا مهر كساني كه آن را ضرب مي كنند.اولين سكه هائي كه در دنيا ساخته شد هفت قرن قبل از ميلاد مسيح بود كه توسط ليدي ها ساخته شد، آنها قوم ثروتمند و با قدرتي بودند كه در آسياي صغير مي زيستند.

اين سكه هاي اوليه از جنس مخصوصي كه الكتروم نام داشت ساخته مي شدند. الكتروم يك تركيب طبيعي است كه 75 درصد طلا و 25 درصد نقره دارد. اين سكه ها به شكل و اندازه يك لوبيا بوده اند و تقريباً يك پول رسمي محسوب مي شدند. سپس يوناني ها هم به تقليد آنها از اين فكر كه يك پول رسمي فلزي رسمي داشته باشند استقبال و بنابراين شروع به ساختن پول سكه اي كردند.

بدين ترتيب، حدود صد سال بعد، بسياري از شهرهاي سرزمين بزرگ يونان و آسياي صغير، در جزاير درياي اژه و سيسيل و جنوب ايتاليا براي خود ضرابخانه داشتند. سكه هاي طلا با ارزش ترين سكه ها به حساب مي آمده اند. بعد هم سكه هاي نقره اي و بالاخره سكه ها مسي.