تحقیق درباره بيماريهاي مهم غلات

مطالب دیگر:
📂پاورپوینت سیستمهای عصبی و عضلانی و عقده های قاعده ای📂پاورپوینت سیر آراء تربیتی در غرب📂پرسشنامه آزمون تصور از خود بک📂پاورپوینت سیستم عامل BackTrack📂پاورپوینت شبکه های باور بیزی📂پاورپوینت ضرورت توجه به عوامل محیطی در تصمیم گیری ها📂پاورپوینت طراحی اقلیمی و بررسی اقلیمی ابنیه📂پاورپوینت طراحی نامناسب محیط كار و ناراحتیهای اسكلتی و عضلانی ناشی از كار📂پرسشنامه آزمون جهت گیری مذهبی📂پاورپوینت عروس دریایی📂پاورپوینت عضلات لگن در بانوان و بارداری📂پاورپوینت عواقب اجتماعی اقتصادی ایدز📂پاورپوینت عوامل اصلی بروز آتش سوزی در شناور📂پاورپوینت عوامل بی حجابی📂پاورپوینت عوامل سلولی موجود در شیر مادر📂پاورپوینت عوامل ضد میکروبی طبیعی و بازدارند در شیر📂پاورپوینت عوامل محیطی و تنش📂پاورپوینت عینک ایمنی Safety Spectacles📂پاورپوینت فارماکولوژی داروهای آنتی آریتمی📂پاورپوینت فاز اول نتایج ارزیابی نظر سنجی APO در معاونت تولید خودرو سواری📂پاورپوینت فتال مانیتورینگ Fetal Monitorin📂پاورپوینت فرایند عمومی برنامه ریزی استراتژیک (نگرش پیش تدبیری)📂پاورپوینت قلب مصنوعی📂پاورپوینت قوانین و سیستم های بایگانی پزشکی📂پاورپوینت كارگاه یكروزه ارگونومی
تحقیق درباره بيماريهاي مهم غلات|1776550|dig
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق درباره بيماريهاي مهم غلات آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 14 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید. لینک دانلود پایین صفحه بيماري زنگ برگي

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 14 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

بيماري زنگ برگي (قهوه‌اي) گندم wheat leaf rust

زنگ برگ يک بيماري جدي گندم، چاودار، تريتيکاله وبسياري از گندميان است که توسط قارچ Puccinia recondita ايجاد مي‌شود. گونه ديگري از قارچ به نام P.hordei وجود دارد که اغلب به جو حمله مي‌کند. علائم بيماري به صورت جوشهاي بيضي شکل کوچک و پراکنده با رنگ سياه متمايل به قرمز ، در سطح پهنک و روي غلاف برگ ظاهر مي‌شود. بر خلاف زنگ ساقه گندم، توده يوريديوسپور بيشتر در بافت ميزبان فرو مي‌رود و باعث از هم پاشيدن اپيدرم نمي شود. يوريديوسپورهاي Puccinia recondita قرمز پرتقالي تا سياه مايل به قرمز، خاردار ، کروي و معمولاً به قطر 20- 28 ميکرون هستند. تليا در طول مراحل نهايي رشد گياه به صورت جوشهايي روي غلاف برگها و يا در سطح پهنک برگ به وجود مي‌آيند. تليوسپورها در بافت برگ باقي مي‌مانند و به وسيله اپيدرم پوشيده مي‌شوند.

کنترل زنگ قهوه اي گندم:قارچکشهايي مثل ترياديمفون (بايلتون) وبوتريزول( ايندار) در کنترل زنگ قهوه‌اي مؤثر هستند و در صورت وجود اپيدمي، مصرف آنها اقتصادي است.

سايپروکونازول(آلتو) SL 10% نيم ليتر در هکتار

تبوکونازول(فوليکور) EW 25% يک ليتر درهکتار

فلوتريافول(ايمپکت) SC 12.5% يک ليتر در هکتار

پروپيکونازول(تيلت) EC 25% نيم ليتر درهکتار.

زنگ سياه ساقه گندم wheat black stem rust:

زنگ سياه ساقه يکي از بيماريهاي شناخته شده غلات است. تقريباً در تمامي مناطقي که اين محصول کشت مي‌شوند وجود دارد. علائم بيماري بيشتر روي ساقه وغلاف برگها ظاهر مي‌شود پهنک برگ و خوشه‌ها نيز ممکن است آلوده شوند. اسپور روي ميزبانهاي مختلف غلات توليد مي‌شود. يوريديوسپورها در داخل تاولها يوريديا توسعه يافته پس از مدتي اپيدرم را پاره کرده، توده‌اي از اسپورهاي قهوه‌اي مايل به قرمز آشکار مي‌شوند. تاولهاي زنگ نواري بزرگتر است.