تحقیق درباره بيماري سل

مطالب دیگر:
📃آداب نماز خواندن📃آداب زیارت رفتن📃آداب مهمانی گرفتن📃تحقیق معماری باموضوع کامل ساختمان انواع و مراحل ساخت40صفحه ورد📃لزوم آموزش مسائل سلامت جنسی به کودکان📃مشکلات ناشی از تلفن همراه برای کودکان📃مقدمات asp.net📃آموزش اذان بصورت انیمیشن📃آموزش وضو بصورت شعر و انیمیشن📃شعر موزیکال بنام خدای بهشت قشنگ بصورت انیمیشن📃آداب خوابیدن📃آداب مسجد رفتن📃آداب شنیدن آیات قرآن📃آداب قرآن خواندن📃اطلس تاریخ ایران📃پروژه نرم افزار کلیپس📃طراحی پژوهشکده فلسفه معاصر(دیکانستراکشن)📃مجموعه کامل وبینظیر برنامه های روت کردن دستگاه های اندرویدی📃دانلود مقاله در مورد ساختار های دیسک FAT (رشته کامپیوتر)📃اموزش تخصصی دستورات adb📃دانلود مقاله در مورد جستجوی پیشرفته دراینترنت📃دانلود مقاله در مورد ساخت وب شخصی📃دانلود مقاله ای در مورد بررسي عوامل مؤثر در ترغیب دانش آموزان به نمازجماعت در مدرسه ( ویژه پژوهش دانش آموزی )📃نقشه فاز 2 مدرسه ابتدایی📃نقشه فاز 2 ویلای مسکونی دوبلکس
تحقیق درباره بيماري سل|1776537|dig
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق درباره بيماري سل آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 17 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید. لینک دانلود پایین صفحه بررسي پاسخ به در

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 17 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

بررسي پاسخ به درمان در بيماران سيگاري مبتلا به سل ريوي اسمير خلط مثبت مراجعه كننده به مركز سل شهرستان زاهدان و مقايسه آن با مسلولين ريوي غير سيگاري (گروه شاهد)

2ـ1ـ عنوان انگليسي:

comparision of clinical outcome in smoking Tuberclusis Patient with Non Smoker TB Patients, Zahedan TB institue.

3ـ1ـ مقدمه و معرفي طرح:

سل و سيگار دو معضل مهم بهداشتي جامعه محسوب مي‌شوند، سيگار يك فاكترو مهم خطر براي ابتلا به عفونت هاي باكتريال تلقي مي‌شود حتي در افراد بدون زمينه COPD سيگار با خطر افزاش بروزعفونتهاي باكتريال همراه است. ارتباط سيگار با عفونتهاي لژيونلايي نيز كاملاً‌ ثابت شده است همين طور مطالعات اخير مشخص شده است كه در افراد سيگاري خطر عفونت بعد از جراحي بالاست.(3) علاوه بر اين شانس عفونتهاي مكرر گوش و بيماريهاي انوازيو منگوكوكي در افراد سيگاري بالاتر از افراد غير سيگاري است.(3و1) يكي از مهم‌ترين اثرات سيگار روي ايمني بدن كاهش TNF مي‌باشد. (2) كه اين سيتوكين نقش مهمي در جلوگيري از عفونتها دارد علاوه بر اين در افراد سيگاري ايمني سلولار و همورال در مقايسه با افراد غير سيگاري كاهش يافته است.(3) سيگار موجب صدمه ساختان سلولهاي ريوي مي شود اين تخريب فيزيكي در بروز عفونتهاي ريوي مؤثر است مطالعات متعددي در جوامعي كه سل و سيگار معضل بهداشتي آنها هستند صورت گرفته و نتايج متفاوت بوده است لذا با توجه به اينكه در جامعه ما نيز هم سل و هم سيگار شايع است. سيگار ارتباط واضحي با افزاش خطر دارد.(3) (O.R:2.60; 95%) در بچه‌هاي كوچكتر كه پدر و مادر سيگاري دارند و به طور غير فعال در معرض سيگار مي‌باشند خطر نسبي ايجاد عفونتها فصلي بالاست. (3) (O.R: 1.7 CI 95%). در مطالعه ديگري نيز مقايسه ابتلا به سل ريوي بين افراد سيگاري و غير سيگاري انجام شده است كه نشان داده شده كه افراد سيگاري بيشتر به سل مبتلا ‌مي‌شوند ولي روي سل خارج ريوي سيگار كشيدن تأثير چنداني ندارد. (4)